Secretaría Xeral para o Deporte Xunta de Galicia

Convocatoria dos programas de Tecnificación e Rendemento Deportivo

CENTRO GALEGO DE TECNIFICACIÓN DEPORTIVA (Pontevedra)

26.08.2016 Concesión de bolsas para colaboradores na residencia

(DOG 26.08.2016) Resolución do 18 de agosto de 2016, da Secretaría xeral para o Deporte pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de bolsas, en réxime de concorrencia competitiva, para persoas colaboradoras  na residencia do Centro Galego de Tecnificación Deportiva para o curso 2016/2017,  e pola que se procede a súa convocatoria.

Texto da convocatoria

Corrección erros da Convocatoria  (DOG 31.08.2016) - Anexo I solicitude

Anexo solicitude en castelán

Anexo solicitude en galego

Listaxe provisional de avaliación --Publicado 12.10.2016)

07.07.2016 Concesión de bolsas de tecnificación e rendemento deportivo

Convocatoria 2016-2017

Anexos convocatoria 2016-2017

Tramitación por via electrónica da convocatoria 2016-17

Proceso de resolución:

Listaxe provisional de avaliación de solicitudes tempada 2016-17 (Tecnificación)   --Publicado 24.08.2016--

Listaxe provisional de avaliación de solicitudes tempada 2016-17 (Rendemento)    --Publicado 25.08.2016--

Listaxe provisional de avaliación de solicitudes tempada 2016-17 (Centro Galego de Vela)  --Publicado 25.08.2016--

Alegacións e resolución  -- Publicado 26.09.2016--

GRUPO TECNIFICACIÓN 

LISTAXE DEFINITA   ( PREVIA A ACEPTACIÓN DA BOLSA) -Publicado 08.09.2016--

O beneficiario disporá dun prazo de dez días para a súa aceptación; transcorrido este sen que se produza manifestación expresa, entenderase tacitamente aceptada (Artigo 7.4 da convocatoria).

LISTAXE DEFINITIVA GRUPO TECNIFICACIÓN ( coas baixas cubertas) -- Publicado 20.09.2016 --

BAIXAS

Baixas do listado no grupo de tecnificación

  • 09.09.2016 - Silvia García Gesto  (Taekwondo) - Renuncia á bolsa concedida
  • 09.09.2016 -  Alberto Verea Seijas, (Taekwondo) - O centro de estudos comunica un erro no boletín de notas. Baixa por non promocion de curso escolar (Artigo 10).
  • 19.09.2016 - Carmen Salgado Ave (Loita) - Renuncia á bolsa concedida
  • 19.09.2016 - Arturo Ramos Rey (Triatlón) - Renuncia á bolsa concedida
  • 19.09.2016 - María Pérez Aragunde (Piragüismo) - Renuncia á bolsa concedida
  • 19.09.2016 - Xavier Ordoñez Muñiz (Piragüismo) - Renuncia á bolsa concedida

As baixas cubriranse, se así o estima oportuno a Secretaría Xeral para o Deporte, con deportistas pertencentes a calquera das federacións con presenza no CGTD seguindo a lista de espera dos deportistas valorados e que non acadaron praza, quedando fora da listaxe definitiva de admitidos.Terase en conta, por cuestións organizativas da residencia, que cumpran cos requisitos de curso e xénero do deportista que causou baixa (Artigo 13).

ALTAS -- 19.09.2016 --

Nome                                    Curso           Modalidade                            Praza                 Puntos

García Vidal, Yeray

2ºBACH

PIRAGÜISMO

Residente

Nova

15

Pardo Dos Santos, Lorena

4ºESO

TAEKWONDO

Residente

Nova

15

Rodríguez García, Uxía

4ºESO

TAEKWONDO

Residente

Nova

15

García Bernárdez, Paola

3ºESO

REMO

Residente

Nova

15

Jiménez Deza, María

4ºESO

ATLETISMO

Externo - 1

Renova

14

Fuego López, Ángel

3ºESO

PIRAGÜISMO

Externo - 1

Nova

14

GRUPO RENEDEMENTO

LISTAXE DEFINITIVA --Publicado 09.09.2016--

O beneficiario disporá dun prazo de dez días para a súa aceptación; transcorrido este sen que se produza manifestación expresa, entenderase tacitamente aceptada (Artigo 7.4 da convocatoria).

LISTAXE DEFINITIVA GRUPO RENDEMENTO ( coas baixas cubertas) -- Publicado 25.10.2016 --

BAIXAS

Baixas do listado no grupo de rendemento

  • 19.09.2016 - Christian Curopos Costa (Atletismo - Ext.3) - Renuncia á bolsa concedida
  • 19.09.2016 - Damián Iglesias Vilela (Loita - Ext.2) - Renuncia á bolsa concedida
  • 19.09.2016 - María Vilas Vidal (Natación - Residente +18) - Convocada RFEN - Blume
  • 20.09.2016 - Manuel Ochoa Fernández (Slalom - Residente + 18) - Convocado por RFEP - La Seu D´Urgell
  • 20.09.2016 - Natalia García Naveiro (piragüismo - Residente + 18) - Convocado por RFEP-  Sevilla
  • 20.09.2016 - Camila Aldana Morison Rey (piragüismo - Residente + 18) - Convocado por RFEP-  Sevilla
  • 20.09.2016 - Alex Bernárdez González (piragüismo - Residente + 18) - Convocado por RFEP-  Sevilla
  • 20.09.2016 - Adrián Sieiro Barreiro (Piragüismo - Ext. 2) - Convocado por RFEP-  Sevilla
  • 21.09.2016 - Aroa Freije Torneiro (Triatlon - Residencia +18) - Renuncia á bolsa concedida
  • 25.10.2016 - Sergio Campos Varela (Natación - Ext.3) - Renuncia á bolsa concedida

ALTAS

Altas do listado no grupo de rendemento

  • Brais Castro Pereira (Slalom - Residente + 18)
  • Brais Pereira Amorín (Judo - Residente + 18)
  • Miguel Ángel Pérez Domínguez (Piragüismo - Residente + 18)
  • Oscar Alonso Alonso (Remo - Residente + 18)
  • Adrián Prada Pérez (Piragüismo - Ext. 2)

GRUPO RENEDEMENTO

ALTAS

  • Niolás Rodriguez García - Paz (Vela - CGV)

LISTAXE DEFINITIVA CENTRO GALEGO DE VELA ( coas baixas cubertas) -- Publicado 22.09.2016 --

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HISTÓRICO

     - Convocatoria 2015-2016

     - Anexos convocatoria 2015-2016 

     - Listaxe definitiva de admitidos para o Centro Galego de Tecnificación Derportiva para a tempada 2015-2016 

Convenios de colaboración entre a Secretaría Xeral para o Deporte e as federacións Españolas para o desenvolvemento de programas deportivos estatais de alto rendemento no CGTD

- Bádminton

- Judo

- Loita olímpica

- Natación

- Piragüismo

- Triatlón

- Vela

© Secretaría Xeral para o Deporte -  Aviso legal
EGAP - Rúa Madrid 2-4 (Fontiñas), 2ª andar - 15781 Santiago de Compostela - TLF. 881 996 348 / 353 Fax: 881 996 356

Pode suscribirse ás novidades desta web cun lector de feeds